O Plších

Plši jsou noční šifrovací hra určená především pro začátečníky a mírně pokročilé.

Co je to šifrovací hra?
Je to hra, ve které se týmy o několika hráčích pohybují městem nebo terénem, řeší různé šifry nebo plní aktivity a snaží se dosáhnout cíle. Základní model vypadá tak, že tým přijde na stanoviště, kde obdrží šifru. Jejím rozluštěním zjistí, kde se nachází další stanoviště, a takto ve hře pokračuje pořád dál (každá hra je ale jiná a existuje mnoho obměn).

Co znamená, že je hra pro začátečníky a mírně pokročilé?
Hru se snažíme koncipovat tak, aby si ji užili i hráči, kteří doposud s šifrovacími hrami nemají příliš mnoho zkušeností. Týmům, které se na šifrovací hru chystají úplně poprvé, nicméně doporučujeme se alespoň minimálně připravit. Vhodné je projít si šifry z minulých ročníků, abyste věděli, jaké typy úloh můžete očekávat. Rovněž velmi doporučujeme navštívit stránky  sifrovacky.cz, kde v sekci Jak hrát naleznete mnoho užitečných informací a rad. Dále si můžete přečíst Manuál TMOU nebo Frikulínské desatero.

Jak dlouho hra trvá?
Přesný začátku a konce hry upřesníme před hrou. Obvyklé však je, že Plši začnou v sobotu odpoledne okolo 17 hod někde v okolí Plzně a končí v neděli ráno cca v 8 hod na neznámém místě. Neočekáváme, že bychom se letos od těchto časů odchýlili o více než hodinu. Hra tedy trvá okolo 13 hodin a většina probíhá v noci. Pokud se na hru chystáte poprvé, počítejte s tím, že na startu je třeba být s předstihem a že se na nikoho nečeká (pokud se opozdíte, v lepším případě se připravíte o kus herního času, v horším už na startu nikoho nenajdete a o hru přijdete).

Jak se mohu zúčastnit?
Do hry je nutné se registrovat. Registrace začne 30. 7. a skončí 15. 9. Limit hry je 60 týmů. Nad limit je možné hlásit se jako náhradníci.

Kolik hra stojí?
Startovné je 450 Kč za tým. Po registraci naleznete v podsekci týmu bližší informace.

Co dalšího potřebuji vědět?
Před samotnou hrou je nutné si přečíst pravidla, kde naleznete nejenom povolené a zakázané postupy hrou, ale také seznam nezbytného a doporučeného  vybavení.

Více informací o šifrovacích hrách obecně, rad, jak při nich postupovat, a kalendář, kde jsou vypsané termíny ostatních šifrovaček, najdete na obsáhlých stránkách sifrovacky.cz

Organizátoři

Složení organizačního týmu se v průběhu let různě proměňovalo. V současné době Plchy připravují:

Lukáš Beran
Eliška Holečková Hamáčková
Jan Holeček
Alena Horová
Jakub Kotásek
Martina Štruncová
Kateřina Tupá